ČASTO KLADENÉ OTÁZKYJAK NAINSTALUJI SPOŘIČ INSTANT-OFF®?

Za prvé odšroubujte perlátor na konci baterie. Odstraňte všechny podložky, které mohou být přilepené na konci baterie. Pokud jsou na závitu usazeniny vodního kamene, očistěte jej. Spusťte vodu po dobu 15 sekund, abyste vyplavili všechny částice zachycené v baterii. Pokud má vaše baterie vnější závit, našroubujte spořič INSTANT-OFF®, tak jak jej vybalíte z obalu. Pokud má vaše baterie vnitřní závit, odšroubujte závitový adaptér v horní části spořiče INSTANT-OFF®. Poté našroubujte spořič INSTANT-OFF® na baterii. Dbejte na to, aby byl spořič INSTANT-OFF® našroubován rovně a byl pevně utažen, jinak může docházet ke stříkání a rozptylu vody. Pokud není dotažení šetřiče rukou dostačující, použijte kleště. Kleštěmi manipulujte opatrně, aby nedošlo k poškrábání šetřiče nebo vodovodní baterie.

JAK NASTAVÍM TEPLOTU VODY?

Teplota vody pro řadu Home a řadu Pro se ovládá rukojetí baterie. Nastavte rukojeť baterie na požadovanou teplotu a tlak vody. Spořič INSTANT-OFF® funguje nejlépe při polovičním tlaku vody, aby nedocházelo ke stříkání vody. Ve většině případů může mít první minutu voda, která vychází ze spořiče INSTANT-OFF®, teplotu podle vody, která je v rozvodech potrubí ve vaší domácnosti nebo firmě.

MŮŽE TÉCT VODA KONTINUÁLNĚ SE SPOŘIČEM INSTANT-OFF®?

Ano, ale pouze v případě, že máte spořič vody typu INSTANT-OFF ECO, 225 CFLOW, 350 CFLO nebo 500 CFLOW. Všechny ostatní spořiče INSTANT-OFF® jsou pouze v režimu zapni-vypni.

DOKÁŽE SPOŘIČ INSTANT-FLOW OPRAVDU ZASTAVIT KAPKAJÍCÍ BATERIE?

Ano, dokáže. Spořič INSTANT-OFF® ventil obchází uzavírací mechanismus ve vašem kohoutku. Jakmile je spořič INSTANT-OFF® nainstalován, okamžitě zastaví odkapávání vody z baterie bez nutnosti volat instalatéra. Spořič INSTANT-OFF® však neochrání před závadami na rozvodech vody nebo poškozené baterii.

MŮŽU NECHAT PUŠTĚNOU VODU PO INSTALACI SPOŘIČE INSTANT-OFF®?

Ano, po instalaci spořiče INSTANT-OFF® můžete nechat otevřený kohoutek s vodou. Spořič INSTANT-OFF® je navržený tak, aby byl pod dlouhodobým tlakem vody. Na životnost spořiče INSTANT-OFF® nebude mít ponechání puštěné vody vliv.

JE MOŽNÉ ZAKOUPIT NÁHRADNÍ DÍLY NA SPOŘIČ INSTANT-OFF®?

Náhradní díly není možné zakoupit. Všechny spořiče INSTANT-OFF® mají standartní záruku dva roky. Ve většině případů spořič INSTANT-OFF® funguje kvalitně po dobu 2 až 10 let, v závislosti na kvalitě vody ve vaší oblasti.

JAK ODSTRANÍM VODNÍ KÁMEN ZE SPOŘIČE INSTANT-OFF®?

Vyjměte spořič INSTANT-OFF® z kohoutku a namočte jej do koncentrovaného octu přes noc (minimálně na 8 hodin). Po vyjmutí zjistíte, zda došlo k odstranění nahromaděného vodního kamene. Pokud i přesto zůstaly na spořiči zbytky vodního kamene, doporučujeme spořič jemně vykartáčovat pomocí starého zubního kartáčku a následně opláchnout v horké vodě. Ve většině případů se tím prodlouží životnost spořiče INSTANT-OFF® minimálně o 1 až 2 roky.

BUDE MOŽNÉ SPOŘIČ INSTANT-OFF® NAINSTALOVAT NA MOJÍ BATERII?

Spořič INSTANT-OFF® se hodí na všechny standartní typy baterií na světě. Každý spořič INSTANT-OFF® je dodáván s externím závitovým adaptérem, který má standardní velikost pro většinu závitových baterií po celém světě.  Všechny spořiče INSTANT-OFF® májí také vnitřní závit. Chcete-li najít vnitřní závit, musíte odstranit vnější závitový adaptér v horní části spořiče INSTANT-OFF®. Pokud by spořič INSTANT-OFF® neseděl na velikost baterie, je nutné mít adaptér. Adaptéry lze běžně zakoupit v domácích potřebách nebo obdobných obchodech. Pokud potřebujete další pomoc, neváhejte nás kontaktovat!

PROČ DOCHÁZÍ K TAK VELKÉ ÚSPOŘE VODY?

Šetřič INSTANT-OFF® šetří vodu tím, že eliminuje plýtvání vodou. Šetřič INSTANT-OFF® převádí vaši baterii na automatickou baterii a okamžitě vypne vodu, vždy po pohybu rukou.

JAK NASTAVÍM KONTINUÁLNÍ PRŮTOK VODY (CFLOW)?

Kontinuální průtok vody (CFLOW) se aktivuje uchopením spodní části ovládací tyčinky palcem a ukazováčkem. Tyčinku jemně zatlačte nahoru přibližně 1centimetr směrem k baterii. Poté tyčinku lehce otočte přibližně 1 centimetr na obě strany a voda poběží nepřetržitě. Vodu zase zastavíte otočením tyčinky stejným způsobem v obou směrech.
 

JAKÁ JE ŽIVOTNOST SPOŘIČE INSTANT-OFF®?

Na spořič INSTANT-OFF® je poskytována standartní záruka dva roky. Ve většině případů spořič INSTANT-OFF® funguje kvalitně po dobu 2 až 10 let, v závislosti na kvalitě vody ve vaší oblasti.

JAK SE SPOŘIČ INSTANT-OFF® ČISTÍ?

Pokaždé, když čistíte vodovodní baterii, na které je nainstalován spořič INSTANT-OFF®, doporučujeme nastříkat ovládací tyčinku spořiče INSTANT-OFF® stejným přípravkem, který používáte k čištění baterie. Pokud uvidíte nějaké částice přilepené na tyčince spořiče INSTANT-OFF® lze použít jakýkoli čistič a papírový ručník k čištění tyčinky spořiče INSTANT-OFF®.

JAK PŮSOBÍ NA SPOŘIČ VODY TVRDOST A CHEMICKÉ SLOŽENÍ VODY?

Životnost spořiče INSTANT-OFF® není určena tím, kolikrát je ovládací tyčinka spořiče stlačena, nýbrž kvalitou vody. Čím je voda měkčí, tím déle spořič INSTANT-OFF® funguje. Čím se nachází více chemikálií nebo tvrdých minerálů ve vodě, tím kratší je životnost spořiče INSTANT-OFF®. Chemické látky, jako je chlór a oxid železitý ničí jednotlivé části spořiče INSTANT-OFF® postupně v průběhu času.Nenašli jste odpověd na svou otázku? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme! 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: